Gauk m. parašą!

Junkis prie interneto banko be jokių kodų kortelių!

Kas tas mobilusis parašas?

Tai paslauga, kuri daro gyvenimą paprastesnį. Nebereikės jokių bankų kodų kortelių tam, kad prisijungtum prie elektroninės bankininkystės, tad prisijungti bus daug patogiau, ir niekada nekils bėdų dėl namie paliktos kodų kortelės.

Be to, m. parašas yra itin saugus, nes jo SPIN kodą žinosi tik tu. Taip kad būk ramus – juo, kitaip nei kortelėmis, kiti asmenys pasinaudoti negalės.

Daugiau informacijos – elektroninis.lt.

Kaip užsisakyti m. parašą?

Atvykęs iki artimiausio TELE2 salono, kreipkis į ten dirbantį darbuotoją. Jis pakeis tavo SIM kortelę nauja – su įjungta m. parašo paslauga, o tau teliks susimokėti.

Kiek?

Visas šis džiaugsmas tau kainuos 10 Eur. Už šią sumą gausi naują SIM kortelę, o m. parašu naudosiesi visus 2 metus. 

Tik įsidėmėk vieną svarbų dalyką – jeigu dėl kokių nors priežasčių tau prireiks pasikeisti SIM kortelę (ankstesnę pamesi ar nutarsi tapti TELE2 abonentu), vėl turėsi susimokėti mokestį už m. parašą.

Kaip aktyvinti m. parašą?

Kai pasikeisi kortelę, SMS žinutė iš Registrų centro, apie aktyvuotą sutartį bus atsiųsta per artimiausias 24 val. nuo SIM aktyvavimo. Gavęs SMS žinutę, informuojančią, kad paslauga įjungta, atlik du veiksmus:

1.     Įjungęs telefoną gausi SMS žinutę iš numerio 1521, siūlančią aktyvinti m. parašą. Atsakyk į šią žinutę siųsdamas raktažodį SERT.

2.     TELEFONO EKRANE (ne SMS žinutės ekrane) atsidarys sertifikato aktyvinimo instrukcija. Patikrink, ar tavo duomenys teisingi, ir įvesk SPIN kodą, kurį rasi ant SIM kortelės po nutrinamuoju sluoksniu.

Viskas. Apie aktyvintą parašą būsi informuotas SMS žinute iš to paties numerio – 1521.

Kur naudotis m. parašu?

M. parašu dažniausiai naudosiesi jungdamasis prie savo banko. Tačiau yra ir kitų vietų, kur jis pravers. M. parašas naudingas tvarkant reikalus Registrų centro, SODROS ar Valstybinės mokesčių inspekcijos svetainėse, taip pat tvarkant dokumentus per svetainę Elektroninis.lt.

Pasirašęs visa tai m. parašu, gali būti tikras – toks parašas yra lygus tavo tikrajam.

Kas gali naudotis m. parašu?

M. parašas gali priklausyti tik fiziniam asmeniui, kuriam yra 18 metų ir kuris yra Lietuvos Respublikos pilietis.